Несудениот македонски репрезентативец ја „прегази“ Џенова на Пандев! (ВИДЕО)

Се одигра уште еден натпревар од осмото коло во најсилната италијанска фудбалска лига, на домашен терен составот на Парма со 5:1 славеше против Џенова.

Еден од најзаслужните за триумфот на домаќините на стадионот „Енио Тардини“ беше Дејан Кулушевски кој на репрезентативен план одлучи да игра за Шведска, а тоа го потврди и македонскиот селектор Игор Ангеловски.

На денешниот меч Кулушевски (19) кој го одигра целиот меч и блескаше со еден погодок и две асистенции, најпрвин во 38 минута асистираше до Кучка за водство од 1:0.

Потоа, во 50 минута асистираше и до Корнелиус за 4:0, а во 79 минута се запиша и во листата на стрелците за поставување на конечниот епилог.

Прочитајте и...  Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

На спротивната страна за Џенова стартер беше Горан Пандев кој ја имаше капитенската лента, а беше заменет на почетокот од второто полувреме од Пинамонти кој во 52 минута го реализираше единствениот гол за гостите.

На табелата Парма после четвртиот триумф е на осмата позиција со 12 бодови, 10 помалку зад лидерот Јувентус, а Џенова после третиот пораз во низа се наоша во опасната зона за испаѓање со пет бода.

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат