Несторовски ударна игла во нападот на Удинезе!? (ФОТО+ВИДЕО) - Слободен печат

Несторовски ударна игла во нападот на Удинезе!? (ФОТО+ВИДЕО)

Нашиот репрезентативен напаѓач Несторовски се враќа во Серија А и нова шанса да ги покаже своите голгетерски перформанси против најсилните фудбалски клубови во Италија.

Веќе го имаше дебито во дресот на Удинезе во пријателскиот меч против Борусија Дортмунд. Иако неговиот тим загуби, минутажата која ја доби од хрватскиот тренер Игор Тудор ја искористи на најдобар можен и веднаш помогна во погодок за неговиот тим.

принтскрин: ilovepalermocalcio.com

Новата сезона во Серија А за Удинезе ќе започне на 25 август на домашен терен против Милан.

Сезоната 2016/2017 беше единствената која Несторовски досега ја има одиграно во елитата, со 11 голови во 37 натпревари за Палермо. За овој клуб во претходните две години во Серија Б во 57 мечеви реализираше 27 погодоци.

Удинезе објави и видео од неговите одлични настапи за претходниот клуб, еден профил и за другите екипи кои настапувал во кариерата.

Воедно и италијанските медиуми започнаа да го вметнуваат нашиот репрезентативец во неколку свои формации во кои би можел да биде прва опција во делот на нападот.

Еве на пример, најистурен во можната формација 3-4-2-1 би бил токму Несторовски, веднаш зад него Пусето и Де Пол. Во средниот ред Тер Авест, Јајало, Мандрагора, Ларсен, во одбранбениот дел Бекао, Екдинг и Самир, додека голман би бил Мусо.

Секако многу е важно за нас еден од главните напаѓачи во репрезентацијата да има редовна минутажа и одржува добра форма во пресрет на наредните евроквалификациски натпревари кои ќе ги имаме во септември.

Прочитај повеќе

Гостивар непријатно го изненади шампионот МЗТ Скопје

Слободен печат

Португалија е новата ракометна сензација во Европа

Слободен печат

Официјално: Ешли Јанг нов играч на Интер! (ФОТО)

Слободен печат

Ниту Барса, ниту Реал: Неочекувана одлука на Нејмар!

Слободен печат

Бомбашки напад на судија, откажани сите натпревари на Кипар! (ФОТО)

Слободен печат

Словенците „газат“ кон полуфинале, Бомбач го потопи Исланд!

Слободен печат

Остави Коментар

19 − eight =

Прочитај повеќе

Јунајтед го потврди трансферот, Ешли Јанг слета во Милано! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Диви“ се врати во Македонија, потпиша за Пролет

Слободен печат

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Германски ракометар заклучен во тоалет за време на натпревар

Слободен печат

Баерн подготвува чистка на лето, прв ќе лета Перишиќ

Слободен печат