Несторовски стрелаше за Удинезе во триумфот над Рома (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски имаше голем учинок во важната победа на неговиот Удинезе против Рома од 0:2.
Несторовски влезе во игра во второто полувреме, во 65. минута, а 13. минути подоцна го совлада голманот на Рома, Миранте. Првиот гол за Удинезе беше дело на Ласања во 12. минута.
Со оваа победа Удинезе се оддалечи од опасната зона, има 31. бод или шест повеќе од Лече кој е на 18. позиција.

Прочитајте и...  Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат