Несторовски се врати во Серија А, три години во Удинезе

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски се враќа во Серија А по две години минати во втората италијанска лига. Несторовски во следните три години ќе го носи дресот на Удинезе, објави „Тутоспорт“.

Според медиумот Несторовски има можност договорот да го продолжи за дополнителна една сезона. Тој веќе се одлучил да настапува со бројот 30, истиот кој го носеше и во Палермо.

Несторовски ќе пристигне на „Фриули“ како слободен играч, откако Палермо беше исфрлен во четвртата лига сите договори на фудбалерите на тимот од Сицилија беа поништени.

Прочитајте и...  ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Лион со предност оди во Торино, Сити за пет минути го замолкна „Бернабеу“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нашите боксери тренираат во Србија пред олимпискиот турнир во Лондон!

Слободен печат

Првиот човек на косовскиот фудбал осуден на девет месеци затвор!

Слободен печат

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат