Несторовски останува во Удинезе, нема да биде играч на Сампдорија

фото: EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Како што пренесуваат италијанските медиуми, македонскиот фудбалски напаѓач, членот на Удинезе најверојатно нема да биде нов играч на Сампдорија.

Тоа нема да се случи поради повредата на адукторот со која се здоби Илија Несторовски на 22 јануари на натпреварот против Сампдорија. Поради повредата еден месец ќе биде надвор од терените.

А ова го потврди и неговиот тренер Андреа Сотил на прес конференција после ремито со Верона во кое репрезентативецот не беше ни меѓу резервите.

Несторовски кој има важечки договор со клубот до крајот на сезоната, во изминатиот период за нашиот напаѓач дојдоа понуди да игра во италијанската Серија Б.

Сезонава во Серија А запиша 10 настапи со еден погодок во поразот од Наполи (3:2).

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот