Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Пред дуелот со Сампдорија, екипата на Удинезе на последните три натпревари во Серија А имаше две победи и едно реми што повторно, триумфираа пред 10 дена на „Олимпико“ против Рома, стрелец на еден гол беше Илија Несторовски.

Но, денеска нов чекор назад за составот од Удине во најсилното италијанско првенство и повторно со мислите за опстанок.

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Денеска во 32 коло Удинезе на домашен терен загуби од Сампдорија со 1:3. Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски кај домаќините беше стартер и настапи до 53 минута кога беше заменет од Окака.

На шест кола до крајот на сезоната играчите на тренерот Готи се наоѓаат на 15 место со 35 бодови, шест повеќе од Лече кој е во опасната зона за испаѓање.

Прочитајте и...  Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат