НЕСРЕЌНАТА СУДБИНА НА ЕЛВИРА: Загина во сообраќајна несреќа, а предходно во пожар загуби ТРИ деца

Елвира Коломпар (33) од Сента, која загина во тешка сообраќајна несреќа во Торњош, Србија, ги загубила и децата во два пожари, објави „Еспресо.рс“.

Имено, во ноември 2018 година, во пожар кој избил во нејзината трошна куќа во Сента, жртва била осумгодишната Еимна, додека нејзините двајца браќа и сестра се тешко повредени.

Во сличен пожар пред 13 години во барака во Сента, Елвира веќе загубила три деца. На средина на јануари 2006 година страдале Анабела и деветомесечната Наталија.

– По ланската трагедија, на Елвира и на нејзините деца им беше отстапен општински стан. Во ноќта меѓу саботата и неделата, неколку часа по сообраќајната несреќа во која загина Елвира, нејзините деца се префрлени во згрижувачко семејство – потврди извор на српски „Курир“.

Прочитајте и...  Шахпаска: Негласањето носи ризик да изгубиме се што постигнаме заедно

Несреќната жена се наоѓала на задното седиште во автомобил со германски регистарски ознаки, со кого ракувал Јозеф Ковач (52) од Сента.

Од се уште непотврдени причини, автомобилот удрил во сообраќаен знак, а потоа во бетонски столб. Во возилото се наоѓал и Миодраг Ј. (24) од Богараш. Тој се здобил со полесни телесни повреди. Телата на загинатите се префрлени на обдукција и истрагата е во тек.

Прочитај повеќе

Светот допрва ќе ги осети последиците од короната: Вниманието е на вирусот, а демнее опасност за која никој не збори

Слободен печат

Протестите во Србија продолжуваат шести ден по ред

Слободен печат

Богојески: Гласајте за 10 за слободни медиуми, за кривично дело лажно политичко ветување

Слободен печат

Сувенири од 360.000 евра за промоција на Скопје 2014 шест години скапуваат во подрум

Слободен печат

Хоти: Приштина во дијалогот со Белград влегува единствено заради меѓусебно признавање

Слободен печат

Шекеринска: Десетина дена пред нападот во Собранието ќерката на Дурловски ми седеше во скут додека и читав приказна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Четврти ден протести во Бугарија: Демонстрантите бараат оставка од Владата и јавниот обвинител

Слободен печат

Заев: Со седење дома на ден на избори, помага само да се врати режим

Слободен печат

Мицкоски: Нудиме 1.000 решенија за 1.000 проблеми

Слободен печат

Спасовски и Филипче во Куманово: На 15 јули гласајте за сигурно здравство

Слободен печат

Еколошка катастрофа: На Арктикот истекле 45 тони гориво

Слободен печат

МЗ: Изминатиот период се набавени 12 амбулантни возила и 13 нови возила за домашно лекување (ФОТО)

Слободен печат