НЕСРЕЌА ВО СРБИЈА: Загина наставничка, нејзината последна порака како да навестувала трагедија

Во страшна сообраќајна несреќа во Србија во близина на Алексинац, која се случила вчера, загинала 52-годишна наставничка во посебно основно училиште.

Со нејзе патувале две деца, кои се полесно повредени, но се под надзор во клиничкиот центар во Ниш. Тие се возеле во комби за кратки релации, врнело дожд и патот бил лизгав.

Комбито удрило во камион кој исто така губел контрола на правецот. Возачот на камионот е неповреден.

Наставничката Снежана Милиќ била една од најомилените педагози во основното училиште за деца со пречки во развојот „Христина Маркишиќ“ во Алексинац.

Кратко пред да се случи несреќата, таа разговарала со сопругот и во порака му напишала дека има невреме и дека патот е многу лизгав.

Прочитајте и...  Тивките херои од „градската“ болница

За возачот на комбито неговите работодавци изјавиле дека се работи за професионалец кој возел и долги релации.

Поврзани вести

Армијата на Чешка започна да гради привремена полска болница во Прага (ВИДЕО)

Пензионерите излегоа на протест и контрапротест против Лукашенко (ФОТО+ВИДЕО)

Отворен памптрак велодром во вториот дел од Градскиот парк (ФОТО)

Слободен печат

СЗО со порака до властите: Ставајте ги контактите во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Таравари: Ако на локалните избори ДУИ коалицира со СДСМ, ние ќе коалицираме со ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Единаесет лица ја загубија битката со коронавирусот во Грција, 438 новозаразени

Слободен печат

Остави Коментар