Несреќа во Мексико: Се преврте автобус, загинаа 13 лица (ВИДЕО)

Најмалку 13 лица загинаа денеска откако се преврте автобус на автопат недалеку од Мексико Сити, соопштија властите.

Координаторот на сојузната цивилна заштита Луис Фелипе Пуенте напиша на Твитер дека 27 лица се однесени во блиските болнции за да им се укаже медицинска помош, пренесе Ројтерс.

Поради несреќата затворен е главниот приод до престолнината на автопатот Толука – Мексико, западно од градот во текот на утринскиот метеж.

Истрагата за несреќата е во тек.

 

Прочитајте и...  Банкарските сметки на Навални се замрзнати

Прочитај повеќе

Две починати лица, 152 нови пациенти и 126 оздравени од ковид-19 во земјава за изминатото деноноќие

Слободен печат

Холштајн: Сакаме првата Меѓувладина конференција да се одржи за време на германското претседателство со ЕУ

Слободен печат

Хрватска останува на словенечката листа на епидемиолошки небезбедни дестинации

Слободен печат

ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ НА ДЕЛО: Тројца полицијаци претепаа Роми во Битола (ВИДЕО)

В.Т.

ЕУ бара решителна борба против ковид-19 во вториот бран за да се избегне реприза на првиот

Слободен печат

Мицотакис со видео-порака до граѓаните: Целосен карантин не е опција

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Прилеп ситуацијата со ковид-19 сериозна, неопходна е монтажната болница

Слободен печат

Банкарските сметки на Навални се замрзнати

Слободен печат

Спасовски: Нема толеранција за говорот на омраза, мора добро да се превенира

Слободен печат

Скопје ќе стане центар за борба против лажни вести на јужното крило на НАТО

Лука Андреев

Мирен протест на учениците и просветните работници во Атина

Слободен печат

Заедницата на српски општини сè уште е камен на сопнување на Вучиќ и Хоти. Не знае дали следниот состанок во Брисел ќе се одржи

Илинка Иљоска