7 C
Скопје

Несреќа со фатални последици во Тетово: Шестгодишно девојче го загуби животот во сообраќајка

Шестгодишно девојче од Тетово го изгуби животот, откако како пешак било удрено од возило околу 18 часот на булеварот „Видео Смилевски-Бато” во Тетово, информира Тетовската  полиција. Во девојчето удрил автомобил фолксваген голф управуван од 30 годишник од село Фалише.

– Од удирарот девојчето добило тешки телесни повреди на кои им подлегнало по пренесување во Тетовската клиничка болница. Возачот учесник во несреќата е обезбеден за понатамошната постапка, информира портпаролот Марјан Јосифоски.

Во тек е увид што го води јавен обвинител, а учествува и екипа од СВР Тетово.

Прочитајте и...  Финале во случајот „Монструм": Рочиште за завршни зборови на странките

Поврзани вести

Министерот Бесими, евроамбасадорот Гир и ресорните министри на средба за Програмата за економски реформи 2021-2023

Слободен печат

Премиерот на Монголија поднесе оставка поради неуспехот да се справи со пандемијата

Слободен печат

Мицкоски на средба со хрватскиот премиер Пленковиќ

Слободен печат

Поранешниот шеф на Службата за јавна безбедност: Во Србија се подготвуваше „бомба“ против претседателот Вучиќ, како онаа во Македонија!

И.И.

Мицкоски на средба со Петир: Спорот со Бугарија е последица на нестабилната политика на Заев

Слободен печат

Николовски: После 19 години се создадени нормативни услови да се реализира попис

Слободен печат

Остави Коментар