Несреќа кај автобуската станица во Белград: Камион удрил во маж, кој со тешки повреди е пренесен на Ургентен центар

Еден маж тешко е повреден кога удрил камион во него на перонот за пристигнување на главната автобуска станица во Белград, пренесува Курир.рс.

Тешко повредениот маж е пренесен на Ургентниот центар на реанимација.

Несреќата се случила утрово околу седум часот.

Прочитајте и...  Во БиХ се удави синот на осуден терорист, стрикото во обид да го спаси - настрадал

Прочитај повеќе

По косовскиот премиер Хоти, денеска и неговиот заменик позитивен на коронавирусот

Слободен печат

Кризниот штаб на БиХ: Епидемолошката ситуација се влошува, да се избегнуваат собири

Слободен печат

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поевтинува

Слободен печат

ТУРИСТИЧКО ЛУДИЛО СО АСТРОНОМСКИ ЦЕНИ ВО ОХРИД: Резервација на маса во кафуле само ако потрошите над 3.000 денари

Михаило Донев

„Сони“ очекува пад на оперативната добивка за 27 отсто

Слободен печат

Џафери: Седете во салата дур трае паузата, запознајте се малку меѓу себе

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Францускиот научен комитет предупредува: Многу е веројатна појава на уште еден бран на коронавирус наесен или во зима

Слободен печат

Русија следната година ќе започне со тестирање на вакцината против коронавирусот на деца

Слободен печат

Апасиев од Левица гласаше воздржано за дневниот ред на конститутивната седница

Весна Тодоровска

Почна конститутивната седница, Со 115 гласови „ЗА“, Шахпаска избрана за претседател на Верификационата комисија на Собранието (ФОТО)

Весна Тодоровска

Трамп со закана за државните агенции: Ако не вработувате Американци ќе бидете отпуштени

Слободен печат

Пад на невработеноста во Шпанија за прв пат од февруари

Слободен печат