„Нешенл џиографик“ ги избра најубавите фотографии за 2019 (ГАЛЕРИЈА) – Слободен печат
ГалеријаЗабаваМагазин

„Нешенл џиографик“ ги избра најубавите фотографии за 2019 (ГАЛЕРИЈА)

Погледнете ја галеријата и дознајте кои фотографии добија најмногу гласови на конкурсот на „Нешенл џиографик“

За конкурсот на „Нешенл џиографик“ пристигнале повеќе од илјада фотографии, која од која поубава, па затоа и воопшто не било лесно да се донесе одлуката за победници во категориите „градови“, „луѓе“ и „природа“.

На последниот фото-конкурс учество земале фотографи од повеќе од 150 држави. Победникот Вејмин Чу ја освоил главната награда вредна 7.500 американски долари.

Сите фотографии кои учествуваа во конкурсот се достапни тука, а во продолжение е изборот на оние со најмногу гласови:

This slideshow requires JavaScript.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close