Несекојдневна гозба во соблекувалната на Партизан, ќебапчиња (ВИДЕО) – Слободен печат
КошаркаСпорт

Несекојдневна гозба во соблекувалната на Партизан, ќебапчиња (ВИДЕО)

Соблекувалната на кошаркарскиот клуб Партизан во текот на вчерашниот ден беше весела поради роденденот на Артјом Параховски. Искусниот белоруски кошаркар вчера наполни 32 години,а соиграчите ги изненади со специјалитети на скара.

Пријатното изненадување од Параховски беше одлично прифатено од кошаркарите, а специјателите посебно му се допаднаа на Американецот Маркус Пејџ кој веднаш пред камерите на клупската телевизија изјави:
„ќебапи is good. It’s my favourite food.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close