Нервозни крадци не успеале да ограбат дуќан на Зелено пазарче, па за инает го скршиле излогот

Двајца неуспешни разбојници завчера се обиделе да ограбат продавница на скопскиот Зелен пазар, но успеале само да го скршат излогот од дуќанот, соопшти МВР.

„На 12.01.2022 во 16.00 часот било пријавено дека на Зелен пазар, во продавница во сопственост на Н.Н.(72) и А.Н.(71) од Скопје, две лица се обиделе со закана да одземат пари, но откако не успеале, со тврд предмет го скршиле стаклото на излогот“, се вели во полицискиот билтен.

Од полицијата велат дека работат на расчистување на случајот.

Видео на денот