Непристоен Дедо Мраз: Добил отказ зашто се пошегувал на Фејсбук (ФОТО)

Човек на речиси 70 години добил отказ од трговски центар зашто се пошегувал на Фејсбук.

Еден Дедо Мраз вработен во трговски центар во Канада добил отказ бидејќи, како што навеле работодавците, бил непристоен. Причина се фотографиите кои ги објавил на неговиот фејсбук-профил на кои се гледа како тој облечен во костим на Дедо Мраз се глупира со пријателите.

Гери Хаупт (69), обвинетиот Дедо Мраз, во своја одбрана кажал дека дома му дошла некоја пријателка и решиле да направат неколку смешни фотографии во костимот на Дедо Мраз.

Една од тие фотографии покажува како Гери, облечен како Дедо Мраз, се обидува да ги фати градите на неговата пријателка. Фотографиите веднаш се означени како непримерни, а тој добил отказ од трговскиот центар.

Прочитајте и...  Семејството на Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“ одлучи да ги донира неговите органи: Така и понатаму ќе живее

-Ме повикаа во управата на центарот, тоа никогаш не се случува, знаев дека не е добро. Не ме викнаа да разговараат со мене, туку да ми одржат лекција – вели Хаупт, според кого фотографиите се опишани како валкани и непристојни.

-Често се шегуваме и се смееме, никогаш не сум ја допрел, тоа воопшто не ми беше во план – изјавил тој за Фокс њуз, додавајќи дека во долгогодишната кариера направил многу смешни фотографии.

-Јас и мојот фотограф стекнавме репутација. Почнав да ја работам оваа работа со намера да бидам најдобриот Дедо Мраз што го имала нашата заедница – вели Хаупт и објаснува дека луѓето сами му барале да прави смешни фотографии, како кога некоја госпоѓа му побарала да се слика со него додека тој пие од плоска.

Прочитајте и...  Виц на денот - Инцидент

Хаупт работи како Дедо Мраз веќе речиси 15 години во различни трговски центри и тврди дека во средината каде што живее е на добар глас.

-Јас сум одличен Дедо Мраз, супер соработувам со децата, возрасните и луѓето со проблеми. Работиме и со деца кои имаат пореметувања од аутистичен спектар, кои воопшто не можат да дојдат до трговскиот центар.

За сите оние од Ванкувер кои се загрижиле дека нема да го видат омилениот лик, тој изјавил дека има огромна поддршка од заедницата и дека веќе добил неколку понуди за работа.

Прочитај повеќе

Хороскоп за 6 август: Играјте на сигурно и нема да зажалите

Слободен печат

Виц на денот – Инцидент

Слободен печат

Три хороскопски знаци на кои ќе им се насмее љубовта во месец август!

Слободен Печат

Синот на Дејвид Бекам се соблече и ги покажа стомачните мускули, му порачаа дека е ист како татко му! (ФОТО)

Васко Спасоски

Актерката од хит-серијата „Ривердејл“ ја откриј тајната за совршено тело! (ФОТО)

Слободен Печат

Брутално искрена! Анабела не сака да се слушне со ќерка си: Ќе ја паметам онаа среќна Луна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Потресна исповед на Исидора Бјелица уште пред две години: Доаѓа ден кога знаеш дека останал само уште еден погреб…

Васко Спасоски

Само што оздраве од корона, повторно доби температура и заврши во болница: Пејачката Славица Чуктераш вели дека е силна! (ФОТО)

Васко Спасоски

По долгата и тешка битка со болеста, почина Исидора Бјелица!

Васко Спасоски

Ваква ја немате видено: Марија Шерифовиќ го смени имиџот и му ја „летна“ на одмор! (ФОТО)

Васко Спасоски

Оваа наша пејачка нема конкуренција: Таа е најзгодната „риба“ на естрадата за ова лето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нада Димитријевиќ, девојката која потпетиците ги чува како експонат на диџеј пултот, гостува во Скопје!

Васко Спасоски