Непријатна ситуација на ЕП: Новинар доби топка во глава! (ВИДЕО)

Новинарската професија не е лесна, и покрај тоа што беше удрен германскиот репортер со насмевка продолжи да известува пред камерата.

Еден новинар кој го најавуваше натпреварот од Европското ракометно првенство помеѓу репрезентациите на Германија и Холандија беше случајно удрен со топка во глава.

Ваквата професија не е лесна, и покрај непријатната ситуација во кој се најде новинарот од германската ТВ агенција „2DF“, тој со свесен дека тоа не беше намерно, со насмевка продолжи да известува.

На стартот од евро шампионатот, германската селекција ја оправда фаворитската улога славејќи против Холанѓаните со резултат 34:23.

Германците кои ги најавуваат како едни од фаворитите за освојување на медал, веќе в сабота ги очекува многу поголем предизвик, Шпанија.

Македонија својот прв настап на континенталниот собир ќе го има денеска од 20.30 часот против селекцијата на Украина во Виена.

Прочитајте и...  Уште една 100-годишна жена се опорави од коронавирусот - добра вест дојде од Холандија

Прочитај повеќе

Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Слободен печат

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Светска шампионка во пливање нема симптоми, но има позитивен тест на коронавирус!

Слободен печат

Уште еден месец без фудбал во Германија

Слободен печат

Штербик ја заврши кариерата поради коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус со три опции за Кристијано Роналдо

Слободен печат

Кои се највредните фудбалери тинејџери

Слободен печат

Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Слободен печат