Непознати детали од почетокот на врската на Брена и Боба: За малку ќе му ја скршела раката!

Иако се во брак скоро три децении и за својот однос зборувале безброј пати, Лепа Брена и Боба Живоиновиќ дури сега откриле како изгледала еден од нивните први средби.

„Се сеќавам дека давав интервју за „Илустрована политика“ и дека Рака Џокиќ, мојот менаџер, со новинарката ме заклучи во канцеларијата за да можеме нормално да разговараме. Во еден момент Рака влезе со Боба и нè запозна“, открива Брена.

Но за тоа како нивната романса изгледала на почетокот Брена зборуше во документарецот „Лепа Брена – Годините на „Слатки грех“, а еден детаљ посебно привлече внимание. Како што раскажала, за време на една од првите средби, Брена на Боба за малку ќе му ја скршела раката.

„Се договоривме да се најдеме во Нови Сад. Јас тргнав до местото на средбата, стојам на семафорот и го гледам него како стои од другата страна и ги шири рацете. Се замислувам како му трчам во прегратката, скокам и се вртиме како на филм, само успорено. И навистина се залетав во него, му скокнав во прегратка, но во тој момент двајцата паднавме и Боба ја повреди раката“, раскажала.

Боба додал дека не очекувал дека Брена е толку тешка.

„Сè можев да подигнам, ама таа беше толку тешка, па не можев да ја задржам“, рекол тој.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат