Непланиран, спонтан, страствен - кој секс е најдобар? - Слободен печат

Непланиран, спонтан, страствен – кој секс е најдобар?

Во пракса, добриот секс не е како на филмовите, а особено не како на филмовите за возрасни.

Истражувањата покажаа дека всушност најдобриот секс е оној кој се планира, покажала студијата спроведена во Германија, чии резултати се објавени во „Магазинот за сексуални истражувања“.

Во студијата учествувале 966 парови (главно хетеросексуалци), кои отворено зборувале за своите сексуални активности. Освен квалитетот на сексот, воедно се испитувани и нивните карактеристики.

Крајниот резултат на студијата покажал интересен резултат. Имено, луѓето кои се дисциплинирани, амбициозни и насочени кон успех се позадоволни на сексуален план од спонтаните.

Најзадоволни се жените кои се во брак со одговорен маж, кој се труди да ја задоволи партнерката.

Студијата покажала дека договорениот секс долева масло на огнот и дозволува фантазирање, кое набрзо се реализира.

Прочитај повеќе

Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Слободен печат

Погледнете како денес изгледа евровизиската победничка Кончита! (ФОТО)

Слободен печат

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци (ФОТО)

Слободен печат

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Треба ли да ве загрижуваат еротските сонови со вашиот шеф?

Слободен печат

Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

fourteen + three =

Прочитај повеќе

Актерката Ванеса ја покажа новата тетоважа: Таа е на непријатно место, но дали ја разбирате пораката? (ФОТО)

Слободен печат

Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан во панталони кои жените со облини не би се осудиле да ги облечат! (ФОТО)

Слободен печат

Турскиот пејач призна дека е во врска со сопругата на Аца Лукас: Не ме интересира нејзиното минато! (ФОТО)

Слободен печат

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Слободен печат

Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Слободен печат