6 C
Скопје

Неофицијални причини за предавање на Мијалков: Одговорност од членови на семејството, блокада на сметки, пломбирање на имот

Сашо Мијалков, неофицијално, се решил попладнево да се појави во Основното Обвинителство за гонење на организиран криминал и да го подигне решението за домашен притвор, откако добил сознанија дека членови на негово семејство и на обезбедувањето ќе се соочат со одговорност за помагање на бегство, пишува „Фокус.

Добро упатени извори, наведува порталот, велат дека Мијалков дознал и за блокада на сметките на членови на неговото семејство и нивни компании, за запечатување на движниот имот и пломбирање на недвижниот.

Неофицијалните информации се дека во изминатите денови бил во стан во Скопје, каде најверојатно го однел член на неговото обезбедување со возило кое вчера беше донесено во полициска станица и врз кое се вршеа проверки.

Прочитајте и...  Лавров за „Голема Албанија“: Тоа е неприфатливо и штетно, претставува провокација

Поврзани вести

Псаки: Администрацијата на Бајден засилено спроведува активности за спречување на оруженото насилство

Слободен печат

Бремените жени во Велика Британија ги советуваат да се вакцинираат со вакцините на „Фајзер“ или „Модерна“

Слободен печат

Земјотрес од 4.2 степени регистриран во Јадранско море

Слободен печат

Ивановска: Генералниот секретаријат и за нас набави клими, но имаше дузина барања за тоа

Слободен печат

Советодавниот одбор на ЦДЦ на 23 април ќе одлучува дали да ја продолжи паузата за вакцината на „Џонсон и Џонсон“

Слободен печат

Тасева: Владата требаше да го разреши Рашковски, а не да чека да си поднесе оставка

Слободен печат

Остави Коментар