Необични работи кај жените кои ги привлекуваат сите мажи

Како што пишува Your Tango, науката ни покажа дека речиси сите мажи преферираат некои карактеристики кај жените за кои тие не би помислиле дека е така.

Во продолжение прочитајте за некои од нив:

Специфичен начин на шминкање

Мажите сакаат жени кои носат малку шминка односно жени кои го негуваат природниот изглед. Мразат кога жените носат изразено руменило и темна боја на кармин.

Облека во црвена боја

Ова не треба да нè зачудува бидејќи црвена е боја на страста. Мажите обожаваат кога жените носат црвена боја бидејќи изгледаат актрактивно и заводливо.

Позитивен став

Мажите сакаат жени со позитивен став во животот и жени кои се склони кон промени. Паралелно со ова, мажите сакаат и жени кои се авантуристички настроени, односно што секогаш сакаат да истражуваат и пробуваат нови работи.

Прочитајте и...  Слушнете како звучи „Слобода“, новата песна на Тамара Тодевска

Прочитај повеќе

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат

Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Слободен печат

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат

Слушнете како звучи „Слобода“, новата песна на Тамара Тодевска

Слободен печат

Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат

Згрутчување на крвта, опасна појава што може да го загрози животот

Слободен печат

На граница на лудилото: Чудниот живот на „последниот волшебник“ Исак Њутн

Слободен печат