Необични, луди, духовити... 10 фотографии што остануваат запамтени (ФОТО) - Слободен печат

Необични, луди, духовити… 10 фотографии што остануваат запамтени (ФОТО)

Погледнете ги забавните и необични историски фотографии.

1. Како изгледала куќа на тркала во 1926 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur

2. Необичен пар на саемот во Мексико во 1940 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur

3. Пиење чај со слон, 1939 г.

3. Традиционален метод на народно лекување со рогови во Финска, 1935 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur

Imgur

4. Дивата на бурлеските Зорита го шета својот миленик змија, 1930 г.

Lude povijesne fotografije | Author: Reddit
Reddit

5. Слон ја држи циркуската ѕвезда во уста, САД, 1937 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur

6. Изградбата на Хуверовата брана во Америка, 1931 г.

7. Нилски коњ од циркус на кој е закачена коњска кола, 1924 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur
8. Поранешна гимнастичарка останала еластична и во староста, 1977 г.
Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur

9. Маж кој јава свиња, Англија, 1903 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur

10. Ноќен лов на риба на Хаваи, 1948 г.

Lude povijesne fotografije | Author: Reddit
Reddit

Прочитај повеќе

Наши миленици: Луна, златниот ретривер со најубави очиња

Слободен печат

Спилберг, Скорсезе и Бредли Купер заедно во филм за славниот композитор (ВИДЕО)

Слободен печат

Здрави навики кои ќе ви го продолжат животот за 10 години

Слободен печат

Таткото на Меган Маркл изнесе интимни семејни детали – Светот е запрепастен! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Домашен путер (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бред Пит одговори на прашањето дали Џенифер Анистон ќе му биде партнерка за Оскарите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 2 =

Прочитај повеќе

Лив Тајлер откри зошто и е непријатно на концертите на нејзиниот татко – „Тој прави работи од кои се срамам!“

Слободен печат

Не мора да го чекате летото за дечињата да играат со песок

Слободен печат

Мајтапи за Хари, Меган и кралското семејство…во „цепки“ цртана серија

Слободен печат

НАЈГОЛЕМИОТ СЕКС СКАНДАЛ ВО БЕЛАТА КУЌА: Клајв Овен и Сара Полсон во аферата Клинтон-Левински

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ со Леа Катарина Павиќ: На 14 години издала книга која се продава на светски познати интернет сајтови

Елена Вељановска

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков