Необични, луди, духовити… 10 фотографии што остануваат запамтени (ФОТО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Необични, луди, духовити… 10 фотографии што остануваат запамтени (ФОТО)

Овие фотографии имаат една заедничка работа – сите ги обединува нивната необичност, лудило или духовитост.

Погледнете ги забавните и необични историски фотографии.

1. Како изгледала куќа на тркала во 1926 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur

2. Необичен пар на саемот во Мексико во 1940 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur

3. Пиење чај со слон, 1939 г.

3. Традиционален метод на народно лекување со рогови во Финска, 1935 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur

Imgur

4. Дивата на бурлеските Зорита го шета својот миленик змија, 1930 г.

Lude povijesne fotografije | Author: Reddit
Reddit

5. Слон ја држи циркуската ѕвезда во уста, САД, 1937 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur

6. Изградбата на Хуверовата брана во Америка, 1931 г.

7. Нилски коњ од циркус на кој е закачена коњска кола, 1924 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur
8. Поранешна гимнастичарка останала еластична и во староста, 1977 г.
Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur

9. Маж кој јава свиња, Англија, 1903 г.

Lude fotografije iz povijesti | Author: Imgur
Imgur

10. Ноќен лов на риба на Хаваи, 1948 г.

Lude povijesne fotografije | Author: Reddit
Reddit

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close