Необични детали од љубовната приказна на ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ - Слободен печат

Необични детали од љубовната приказна на ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ

Еден од најдобрите спортисти на светот, Златан Ибрахимовиќ, освен во фудбалот, многу е успешен и на приватен план. Својот семеен живот го држи подалеку од очите на јавноста, а во брак е со 11 години постарата Швеќанка, поранешната манекенка Хелена Сегер. Родители се на два сина, Максимилијан и Винсент.

Неговата сопруга, како што сама открила во едно од ретките интервјуа, не троши премногу време на својот изглед, признава дека има преголеми усни и прекратки нозе, подобро се чувствува во фармерки отколку во дизајнерски фустани, нема куќни помошнички, ужива во брзо возење на мотор и скоро никогаш не дава интервјуа.

„Кога го запознав Златан имаше 21 година, а јас 32. Имав кариера и богатство и не ми беше потребен фудбалер да ме храни. Бев самостојна, а тој дури и не беше мој тип на маж. Првиот пат кога го видов, со неговото „ферари“ го загради мојот „мерцедес“. Му го видов само големиот нос и златниот часовник. Бев лошо расположена и му се развикав. Мислам дека тоа не му се допадна“, рекла Хелен во едно од ретките интервјуа.

Прочитајте и...  Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

Колку тој неа ја обожава се гледа во само една негова реченица.
„Како мислите жени? Јас сакам само една жена“, ѝ рекол Златан Ибрахимовиќ на новинарката која го прашала какви жени сака.

View this post on Instagram

#happymothersday ! #HelenaSeger

A post shared by Zlatan Z10 (@zlatan_z10) on

Прочитај повеќе

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Слободен печат

Лорен Дрејн е најзгодната медицинска сестра на светот (ФОТО)

Слободен печат

Луна Џогани со длабокото деколте ги стави градите во прв план! (ФОТО)

Слободен печат

„Најголемата лага по Дедо Мраз“: Познатата емисија „Карпул Караоке“ всушност е телевизиска измама! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради овој „срам“ Ник Џоунс секогаш ќе ги памти Греми наградите! (ФОТО)

Слободен печат

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 1 =

Прочитај повеќе

Пенелопе Круз мами воздишки во фантастичен цветен фустан! (ФОТО)

Слободен печат

Вистинскиот Волк од Вол Стрит ги тужи продуцентите: Бара 300 милиони долари отштета!

Слободен печат

Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

Слободен печат

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Слободен печат

Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Слободен печат

Тајната за долговечноста на кралицата Елизабета: Поради ова е витална и во 93-та година!

Слободен печат