Необична глетка: Навивачите изнајмиле кранови за да ја гледаат трката (ВИДЕО)

Група љубители на трките во Лублин, Полска, пронајдоа начин да ги поддржат своите омилени возачи и во исто време да се придржуваат кон мерките за социјална дистанца. Тие изнајмиле дваесетина градежни дигалки и од висина ја гледале трката.

Поради пандемијата на коронавирусот на стадионите во Полска им беше дозволено да пополнат до 25% од нивниот капацитет, но неколку десетици навивачи најдоа начин да ја следат акцијата без да стапнат во арената.

Во секоја дигалка имало тројца или четворица, а на интернет се појави и видео снимка. Погледнете ја.

Прочитајте и...  Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Прочитај повеќе

И жените не се искрени во сексот: Ова се петте најчести лаги што ги кажуваат!

Васко Спасоски

Неверојатниот живот на Маја Плисецка, на турнеи одела гладна, а морала редовно да игра пред човекот кој го стрелал татко ѝ

Слободен печат

Џеки Чен ја призна вистината за себе: Бев вистински идиот кон жените

Слободен печат

Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Слободен печат

Моника Белучи на одмор во Грција: Прошета во фустан кој ова лето нема конкуренција (ФОТО)

Слободен печат

Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пристигнуваат предупредувања дека вакцината против коронавирусот може да не биде ефикасна кај оваа група луѓе

Слободен печат

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат

Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ…

Слободен печат