7 C
Скопје

Ненадејно почина актерот Џамил Френч

Канадскиот актер Џамил Френч кој беше познат по улогата на Дејв Турнер во серијата „Degrassi“, ненадејно почина на 29 годишна возраст.

Веста за смртта на актерот ја потврди и неговиот портпарол, пишува „Page Six“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jahmil French (@jahmilfrench)

Со тешко срце потврдувам дека мојот драг пријател и клиент Џамил Френч почина. Многумина ќе го паметат по неговата страст кон уметноста, посветеноста кон неговиот занает и посебен карактер. Ве молам молете се за неговото семејство и пријатели во ова тешко време“, изјави тој.

Неколкумина поранешни колеги на Џамил се простија од него на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jahmil French (@jahmilfrench)

Извршниот продуцент на проектот „Soundtrack“, Џошуа Сафран го нарече Френч како голема инспирација.

Прочитајте и...  ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Можам да потврдам дека мојот добар пријател, соработник и мојата инспирација Џамил Френч почина вчера“, напиша тој на својот твитер-профил.

Актерката Ени Кларк сподели видео од Џамал на социјалните мрежи.

Срцето ми е скршено поради загубата на нашиот пријател Џамил… Беше толку полн со енергија и забава. Секогаш танцуваше. Беше вистински талент и одличен пријател. На сите ќе ни недостасува“, напиша таа.

Прочитајте и...  Д-р Горан Николов: Губење на памтењето

Поврзани вести

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

Остави Коментар