НЕМИЛОСРДЕН ПОЖАР во Петровец: Десет семејства останаа без своите огништа

Десет семејства во Петровец останаа без своите огништа, нивните куќи изгореле до темел. Додека чекале да пристигнат пожраникарите, изгорело сè што имале, пренесува ТВ21.

Семејствата гледале како им горат собите и се обидувале да спасат некои од предметите што ги имале таму. Останале без облека, а сега седат покрај куќите и гледаат во тоа што останало од нив.

Пожарот е предизвикан од мало дете, кое си играло со запалка.

Прочитајте и...  Чолош: Крајно време е да се донесе одлуката за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија

Прочитај повеќе

Милошоски: Заев не бил само премиер, туку и Врховен судија (ВИДЕО)

Слободен печат

Од идниот викенд во Градскиот парк продавачи само со дозвола

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе финансира половина од трошоците за изградба на нова енергетска фасада во домовите

Слободен печат

Три лица загинаа при експлозија на плинска боца во Романовце

СДСМ: По 30 години, лани за прв пат во државата почнаа да се градат целосно нови мостови

Слободен печат

По грешка пуштени 23 патници од крузерот во Јапонија

Слободен печат

Остави Коментар

11 − девет =

Прочитај повеќе

Штетно е кога двајца „чауши” во еден ресор одат контра, им порачуваат земјоделците на Трипуновски и Димковски

МИА

Само 30 отсто од Бугарите си ги мијат забите

Слободен печат

Најмалку седуммина загинати во земјотресот од 5,7 по Рихтер на турско-иранската граница

Слободен печат

Кинескиот гигант има најмногу 5G договори во Европа

Слободен печат

Јужна Кореја прогласи највисок степен на опасност од Ковид-19

Слободен печат

Милошоски најавува нова „бомба“ за Заев

Слободен печат