Немате ниту евро, а го сакате Лука Модриќ! - Слободен печат

Немате ниту евро, а го сакате Лука Модриќ!

Долг период се зборува за заминување на Модриќ од „кралскиот“ клуб, претходно во игра за неговиот потпис беше Интер, а сега во редот се најде и градскиот ривал Милан.

Менаџерот на хрватскиот играч, Влада Лемиќ започнал преговори со челниците на Милан, а состанокот го организираше директорот на „росонерите“, сонародникот и пријател на фудбалерот, Звонимир Бобан.

Ќе видиме дали тоа пријателство меѓу нив ќе биде доволно да се дојде до евентуален трансфер. Модриќ е свесен дека „кралевите“ сакаат „реконструкција“, да го подмладат тимот после катастрофалната сезона. Но, „тешка мисија“ ќе имаат Италијанците да дојдат до договор со асот на шпанскиот гигант.

Прочитајте и...  Историски пресврт на „кралевите“ во НБА (ВИДЕО)

– Модриќ воопшто не е тема на нашите разговори, ниту сме разговарале околу неговиот транфер. И порано кажав, ќе кажам и сега, нам ни требаат млади и искусни играчи покрај кои тие ќе се развијат. Модриќ е одличен играч, но во моментов не не интересира – изјави Малдини.

Од Реал порачаа дека Милан „нема ниту евро“, а го сакаат Лука Модриќ. Шпанците сметаат дека овој интерес е многу сличен од оној пред една година кога Интер без финансиска можност беше заинтересиран за Модриќ кој има договор со „Сантјаго Бернабеу“ до лето 2021 година.

Претходно претседателот на клубот, Флорентино Перез рече дека автоматски му бил продолжен договорот поради освојувањето на „Златната топка“.

Прочитајте и...  Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Прочитај повеќе

„Засекогаш Коби“: Бура од емоции на „Сан Сиро“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Бруно Фернандеш доаѓа во Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Димитријевиќ блеска во Еврокупот, асистира без гледање! (ВИДЕО)

Слободен печат

И Италијанците се чудат, каде си Несторовски?

Слободен печат

Солскјер потврди: Алексис се враќа во Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

18 − fifteen =

Прочитај повеќе

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат