5 C
Скопје

Немате 500 евра во џеб, а носите брендирана облека: Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот!

 На пејачката Марија Шерифовиќ не ѝ е јасна потребата на луѓето кои сакаат да носат брендирани парчиња облека, а немаат пари за да купуваат копија, но логото „сакаат“ да им вреска на сите страни.

Марија на својот профил на Инстаграм ги праша своите следбеници да и ја објаснат потребата одредени луѓе или како на пример пејачите, носат синетички работи.

– Да дојде некој да ми ја објасни потребата на луѓето да носат брендирани работи, а притоа знаеме дека немате 500 евра во џеб, но за тоа логото е тука, „вреска“ на сите страсни. Се носи „Moncler“, „Givenchy“, „Balmain“, „Gucci“, „Valentino“ – рекла Марија.

Instagram
Instagram

Шерифовиќ истакнала дека сега таа купува на исти места како и порано, односно кога немала пари.

Што е тоа човеку? Облечи се како господин човек, ќе изгледаш стопати подобро во тие пластични, синетички работи. Убаво, кога немав пари носев некои работи, а еве исто е и сега. Што е тука проблем?“, додала пејачката.

Преземено од Еспресо.мк

Прочитајте и...  Нова теорија на смртта на „кралот на рокенролот“: Елвис Присли не умрел од предозирање со дрога, го убила повреда стара 10 години

Поврзани вести

Влатко Стефановски со „Тафталиџе шафл“ номиниран за престижната награда „Импала“

М.Р

ФОТО I Домашните канцеларии на познатите блогерки се вистинска инспирација: Еве како да си направите совршено катче за работа

Слободен печат

Модна дипломатија на дело: Џил Бајден испрати силна порака со овој изглед

Слободен печат

Ароматично пилешко со компири

Слободен печат

Овие се „најопасните“ хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте

Слободен Печат

Топ 20 градови на светот кои се најдобри за живот, Валенсија на врвот

Слободен печат

Остави Коментар