Немаме дозвола за прикажување филмови за возрасни - Слободен печат

Немаме дозвола за прикажување филмови за возрасни

Екипата на Краснодар го направи најголемото изненадување во вчерашните квалификации за пласман во Лигата на шампионите со елиминицијата на португалскиот тим Порто. Иако во првиот натпревар кој се играше во Русија, Краснодар загуби со 0:1, во вчерашниот реванш натпревар славеше со 2:3, а пласманот во плејфот го најави уште во првото полувреме во кое имаше предност од дури 0:3.

По натпреварот, руската телевизија Меч ТВ на Твитер постави понижувачки коментар за португалскиот тим.
„Извинете, но немаме дозвола да прикажуваме филмови за возрасни. Краносдар го уништи Порто во првото полувреме и оздржа во второто“.

Прочитај повеќе

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Остави Коментар

four × four =

Прочитај повеќе

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат

Баерн си најде десен бек во Мадрид

Слободен печат

Нант во чест на Сала ќе игра со дресови во аргентински бои

Слободен печат