27.8 C
Скопје

Нема промени со рестрикциите: Полицискиот час останува на сила од полноќ до 4 часот наутро

Нема да има промена односно укинување на полицискиот час, кој моментално важи на територијата на целата држава од полноќ до 4 часот наутро. Комисијата за заразни болести на утринскиот состанок одлучила полицискиот час да продолжи, а исто така да нема промени ниту во начинот на кој е дозволено да функционираат угостителските објекти во земјава, потврдуваат официјално за Слободен печат од Министерството за здравство.

На угостителските објекти им е дозволено да работат до 23 часот и 30 минути и тоа само на отворените летни тераси. Од Министерството не потенцираа до кога ќе бидат на сила овие рестрикции, меѓутоа тие ќе траат барем до следниот состанок на Комисијата за заразни болести.

Поврзани вести

Курц: Северна Македонија сработи одлично на патот на евроинтеграциите

Слободен печат

Европската унија со економски санкции против Белорусија

Слободен печат

Вулин: Да им се забрани влез во Србија на оние кои гласаа за Резолуцијата за геноцид во Сребреница

Катерина Стевовска

ФОТО | Вистинско уживање! Се кандисавме за Охрид, бендисавме и топло препорачуваме: Кај Маја и Душица на домашни специјалитети од кои ќе ви се отворат сите чакри

Јасмина Кантарџиева Димков

Главен научник на СЗО: Разочарува резултатот на вакцината „КјурВак“

Слободен печат

ВИДЕО | Вознемирувачка ситуација: Мечка влегла во град во Јапонија, четири лица се повредени

Слободен печат

Остави Коментар