Нема нерегуларности: Гани е победник на изборите одржавни пред пет месеци во Авганистан

Авганистанската Изборна комисија денеска го прогласи Ашраф Гани за победник на претседателските избори, одржани пред пет месеци.

Независната изборна комисија соопшти дека Абдулах Абдулах го зазеде второто место.

Противниците на Гани наведуваат дека гласањето одржано на 28 септември било проследено со масовни измами, технички проблеми со користењето биометриски уреди за гласање, напади и неправилности.

Прочитајте и...  Започнува ерата на деглобализација и локализација, Кина станува сè подоминантна

Прочитај повеќе

Филипче: Заразен е доктор од психијатриската болница во Демир Хисар (ВИДЕО)

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Филипче за состојбата со коронавирусот

Слободен печат

Помош во прехранбени артикли добија над педесет семејства во Голо Брдо

Слободен печат

Путин ги продолжи неработните денови во Русија до 30 април

МИА Агенција

Владата денеска ќе свети сино во знак на поддршка за лицата со аутизам

Слободен печат

Нови 3.000 заразени во Германија и уште 31 смртен случај

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Четворица кичевци не го почитувале полицискиот час

Слободен печат

Шекеринска- Каракачанов: Директна помош од Бугарија во борбата против коронавирусот

Слободен печат

Германија со девет милијарди евра ќе ја спасува економијата

МИА Агенција

Во изолација повеќе од 700 мигранти затекнати во БиХ

Слободен печат

Полициски час во Мека и Медина

МИА Агенција

ЦИВИЛ изразува згрозеност и упатува најостра осуда за бруталниот чин врз девојката од Штип

Слободен печат