Нема лабаво со Чави, на ѕвезда на Барселона му го откажа гостувањето на телевизија

Чави воведе војничка дисциплина во соблекувалната на Барселона/ фото: EPA-EFE/Alejandro Garcia

Легендарниот Чави Ернандез се врати во Барселона по шест години и веднаш се наметна како авторитет иако со одредени фудбалери во минатото ја делеше соблекувалната како соиграч.

Шпанските медиуми веднаш по неговото доаѓање на клупата на каталонскиот тим објавија дека планира да воведе војнички режим во соблекувалната, и не погрешија, а тоа на своја кожа го почувствува неговиот поранешен соиграч Жерар Пике.

Имено, шпанските новинари потврдија дека договореното интервју со Пике кое требаше да биде емитувано за време на наредната недела е откажано на инсистирање на Чави.

Чави со овој потег веднаш стави до знаење дека без разлика на статусот на одредени фудбалери, тие мора да ги почитуваат неговите правила и одлуки и треба да мислат само на Барселона и на тоа како да излезат од кризата.

Видео на денот