Нема да ја препознаете, сопругата на Стеф Кари за време на карантинот го донесе своето тело до перфекција (ФОТО)

Најдобриот шутер во НБА лигата за време на пандемијата на коронавирусот си доби „нова сопруга“.

Ајеша Кари карантинот во САД го искористи за да стопи повеќе од 10-тина килограми и да го донесе своето тело до перфекција.

Ајеша и Стеф имаат три деца, ќерката Рајли и синовите Рајан и Кенон и поради мајчинските обврски но и преокупираноста со бизнисот, таа немаше време за одржување на линијата.

фото: Инстаграм

Но, за време на задолжителниот карантин во САД, Ајеша одлучи да ги искористи базенот и салата за вежбање во својот дом за да се доведе во ред.

фото: Инстаграм
фото: Инстаграм

„Доволно време за семејството и за себе, поточно за заеднички вежби со сопругот по НБА програма“, се пофали Ајеша, а Стеф Кари се пофали со заедничка фотографија со „новата сопруга“.

фото: Инстаграм

Ајеша Кари е канадско-американска актерка и ТВ водителка, а со Стеф Кари е во брак од 2011 година.

Прочитајте и...  Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат