Нема да има „метла“ за министрите на ДУИ?

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, истовремено и вицепремиер, изјави за ТВ21 дека ДУИ ги дефинирала имињата на министрите, кои ќе бидат опфатени со реконструкција на владиниот кабинет.

На прашањето колку министри на ДУИ ќе бидат сменети, портпаролот на ДУИ одговори:

„Јас мислам дека набргу треба да има пополнување на Министерството за политички систем и тоа подразбира некоја рокада внатре, за пополнување на тоа место и евентуално за пополнување на местото кое ќе се испразни од тоа пополнување. Тоа значи дека ќе бидат пополнети две места, од кое едното ќе биде само рокада“.

Прочитајте и...  Казнети 475 граѓани кои не носеле лична заштита

Прочитај повеќе

Шпанија ги отвора границите за туристите од безбедните земји

Слободен печат

Уредување и разубавување на улицата на Тоше во Крушево

Слободен печат

Трагичен крај на потрагата: Киднапираната мексиканска конгресменка пронајдена мртва

Слободен печат

Авганистан и Талибанците во фокусот на Русија, Кина, Пакистан и САД

Слободен печат

Затворањето на границите ќе ја скрши економијата: Грчките лекари загрижени по пристигнување на заразени патници од Катар

Слободен печат

Во Вашингтон шести ден протести против расизмот и полициското насилство (ВИДЕО

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Инспектори спречени да направат контрола во угостителски објект, внатре бил претседател на политичка партија (ВИДЕО)

Слободен печат

Армијата ќе учествува на мировна операција во Либан

Слободен печат

Фрчкоска: Ја однеле Јанева во ДЗР без никаква најава, не и биле овозможени нејзините права

Слободен печат

Меланија се насмевна по барање на Трамп, повеќе не изгледа како киднапирана покрај него (ВИДЕО)

Слободен печат

Лукашенко ја распушти Владата на Белорусија

Слободен печат

Филипче: Рестрикцијата на движењето дополнително ќе помогне во идентификување на контактите

Слободен печат