Нема да идам во самопослуга за да гледам филм! Оваа госпоѓа стана хит на социјалните мрежи! Погледнете што бара од властите! (ВИДЕО)

Една постара госпоѓа стана апсолутен хит на социјалните мрежи бидејќи на Фејсбук објави видео на кое од властите бара една единствена работа – нормални киносали во Белград какви што биле некогаш.

– Ќе замолам со убаво, јас барам од градските власти, републичките власти да отворат кино во Белград. Толку многу киносали имаше порано, што биравме каде ќе идеме. Што се дава тука, што се дава онаму, а сега мораш да одиш во трговски центар за да можеш да гледаш филм – протестирала на својот профил на Фејсбук.

– Нема да идам во самопослуга да гледам филм. Сакам да идам во кино – била категорична.

Снимката станала хит на социјалните мрежи, а по коментарите може да се заклучи дека луѓето потполно ја поддржуваат.

Прочитајте и...  Завршена десеттата симфонија на Бетовен: Еве кога публиката ќе може да ја слушне!

Погледнете:

Прочитај повеќе

Имаат преку 80 години, но нив затворените граници не ги спречуваат да се видат!

Васко Спасоски

Разговор со Милиќ Лила, активистка за правата на трансродовите лица и сексуалните работници (ВИДЕО)

Валентина Т.

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежби од фитнес инструкторката Елена Мирческа

Јасмина Кантарџиева Димков

Кај нив нема криза: Викторија и Дејвид Бекам купија луксузен стан во Мајами!

Слободен печат

Има 20 години и заболела од корона: Главните симптоми за кои сите зборуваат, не се сите симптоми

Слободен печат

Елена Ристеска и во самоизолација е секси! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Pearl Jam“ директно во сржта: „Gigaton“ во вистинско време ни укажува на грешките со природата

Михаило Донев

Кучињата трагачи во борбата против коронавирусот: Го препознаваат заразениот пред појавата на симптомите?

Слободен печат

Ирина Шајк фотографирана со новото момче: Манекенката го фати најголемиот „женкар“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Љубов на дистанца: Парот кој се запозна во изолација ја воодушеви јавноста со идејата за состанок (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бекстрит Бојс“ се собраа против коронавирусот – Секој од својот дом и го запеаа својот голем хит (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на славните актери сама си ја скрати косата и прослави со фотографии во бикини (ФОТО)

Васко Спасоски