Неколку скопски општини денеска без вода

Прекин на водоснабдување фото МИА

 Поради уличен дефект на цевка со пречник од 150 милиметри на улицата „Кораб 3″, со прекинато водоснабдување ќе бидат дел од корисниците од улиците „Козле”, „Кораб”, „Струшка” и „Јуриј Гагарин”.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:30 часот до завршување со санацијата на дефектот.

Дел од скопската населба Лисиче (бараки) денеска ќе биде без вода поради изведување водоводен приклучок ф-150 мм, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:45 часот до завршување со активностите.

Извор: МИА

Видео на денот