Неколку делови од Скопје утре без струја – Слободен печат
ВестиСкопје

Неколку делови од Скопје утре без струја

Без електрична енергија ќе останат од 08.30 до 12.00 часот, корисниците од дел од наелба Момин Поток, од 09.00 до 14.30 часот корисниците од селата Глумово, Шишево и Матка.

Поради изведување технички зафати во дистрибутивната електро мрежа без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците во општините Карпош, Сарај и Ѓорче Петров.

Без електрична енергија ќе останат од 08.30 до 12.00 часот, корисниците од дел од наелба Момин Поток, од 09.00 до 14.30 часот корисниците од селата Глумово, Шишево и Матка и од 10.00 до 14.00 часот, корисниците од село Никиштани и дел од село Волково.

Поради изведување на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник од од ф-150мм на ул. Светозар Марковиќ бб, од 09:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците: Светозар Марковиќ, Истарска и Битолска во општина Центар.с

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close