Неколку делови на Скопје денеска без струја – Слободен печат
ВестиСкопје

Неколку делови на Скопје денеска без струја

Од 9 до 14 часот, струја ќе немаат корисниците од ул. Бела Краина, дел од корисниците од улиците Франц Розман и Генерал Михајло Апостолски (општина Карпош), како и дел од корисниците од село Бањани (општина Чучер Сандево).

Неколку делови на Бутел, Чучер Сандево и Студебичани денеска ќе останат без струја, јавуваат од ЕВН Македонија.

Во периодот од 8 до 16 часот, без струја ќе останат корисниците од улиците: Ѓоре Ѓоревски, Радишанска, Боро Кралевски, Киро Димишков, Скоевска, Петко Јанчевски, Симче Настевски, АФЖ и 1558, дел од корисниците од ул. Бутелска, како и објектот на детската градинка и ТЦ Радишани (општина Бутел).

Од 9 до 14 часот, струја ќе немаат корисниците од ул. Бела Краина, дел од корисниците од улиците Франц Розман и Генерал Михајло Апостолски (општина Карпош), како и дел од корисниците од село Бањани (општина Чучер Сандево).

Во периодот од 9:15 до 16 часот, струја ќе немаат корисниците од селата Рамни Габер, Вртекица и Пагаруша (општина Студеничани), додека краткотрајни прекини околу почетокот и крајот на дадениот временски период ќе имаат корисниците од селата Долно и Горно Количани, Црвена Вода, Палиград, Мала Река, Алдици, Драчевица и Цветово, како и објектите на АРМ и МВР на Караџица (општина Студеничани).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close