Нека биде ракометен спектакл: Исто желби во пораките од Битола и Скопје пред неделното дерби

Во недела на 26-ти март се игра големото ракометно дерби помеѓу Вардар и Еурофарм Пелистер во рамките од 5-тото коло во плеј-офот од Суперлигата. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Дербито е од огромна важност во битката за титулата, двете екипи во овој момент имаат по 15 бодови на табелата. Натпреварот се игра во … Продолжи со читање Нека биде ракометен спектакл: Исто желби во пораките од Битола и Скопје пред неделното дерби