Нејмар во големи проблеми, се жали на расизам, а не се штеди на навреди

Бразилецот заработи црвен картон во големото француско дерби и тврдеше дека бил провоциран на расна основа.

Најголемото француско дерби помеѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј заврши со минимален триуф за гостинскиот тим но натпреварот го одбележаа тепачката во последните моменти ос наптреварот и петте црвени картони.

Меѓу исклучените покрај Паредес, Курзава од едната и Бенедето и Амави од другата страна, предвреме во соблекувалната беше испратена и најголемата ѕвезда на ПСЖ, Нејмар.

Нејмар од зад грб го удри Алваро Гонсалес по што на интервенција од ВАР собата, му беше покажан црвен картон, а Бразилецот се жалеше дека бил навредуван на расна основа.

Го стигна кармата: Нејмар им се насладуваше на поразите на другите, а на крајот тој плачеше како мало дете

Тој војната со фудбалерот на Олимпик Марсеј ја продолжи на социјалните мрежи на кои повторно обвини дека бил навредуван на расна основа.

Го стигна кармата: Нејмар им се насладуваше на поразите на другите, а на крајот тој плачеше како мало дете

Но, шпанската телевизија Гол открива дека во навредите не се штедел ниту Нејмар. Според телевизијата, Бразилецот имал хомофобен испад нарекувајќи го играчот на Олимпик Марсеј „е*ен п***р“.

Прочитајте и...  Нема крај на проблемите за Барселона, Кике Сетиен го тужи клубот

Навивачите на Марсеј веднаш покренаа петиција на социјалните мрежи под хаштаг #NeymarHomophobe и бараат адекватна казна за фудбалерот на ПСЖ кој за црвениот картон може да заработи и суспензија од седум натпревари.

Го стигна кармата: Нејмар им се насладуваше на поразите на другите, а на крајот тој плачеше како мало дете

 

Прочитај повеќе

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Слободен печат

Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Слободен печат

Кој е човекот кој ги собори рекордите на легендарниот Бубка: Почна да скока на три години, а за малку ќе ја оставеше атлетиката поради бејзбол (ФОТО)

Слободен печат

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат

„Војната“ со Меси и слабите резултати предвреме ќе го избркаат Бартомеу од Барселна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Легендарниот Бубка веќе не е најголем „скокач“, светски рекорд на Дуплантис

Слободен печат

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат

Дебакл на шампионката на Австралија Опен, на Мастерсот во Рим не освои ниту еден гем

Слободен печат

Јувентус, Наполи и Рома се договорија, Џеко и Милик ги менуваат клупските бои

Слободен печат

Нема крај на проблемите за Барселона, Кике Сетиен го тужи клубот

Слободен печат

Тотенхем и Мурињо доаѓаат во Скопје, Ибраими со фантстичен гол го потопи Ботошани (ВИДЕО)

Слободен печат