Нејмар со жешка хрватска манекенка ја лекува повредата! (ФОТО)

Според извештаите на медиумите, 27-годишната убавица е видена на натпреварите на францускиот фудбалски клуб ПСЖ, а прашање е моментот кога својата врска ќе ја потврди со заедничко појавување во јавноста.

Инаку, Наталија веќе е позната по врската со друг славен маж. Станува збор за колумбиски поп и реге пејач Малума, со вистинско име Хуан Луис Лондон Ариас, со кој лани дојде во Хрватска.

View this post on Instagram

🕊♥️

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch 🌹 (@natalia) on

Наталија е поранешна балерина, манекенка која се појави на насловните страни на „Максим“, „Ескире“, родена во Калифорнија, Хрватка по нејзиниот татко.

– Делумно сум Хрватка. Какво ли е само задолството што сум за прв пат во оваа прекрасна земја“, напиша таа под фотографијата од Дубровник минатата година.

Малума и Наталија прво пристигнаа во Дубровник. Се отселија во Екцелсиор, вечераа во Наутика, а се забавуваа во Ревелин.

Пред да дојдат во Хрватска, тие беа на Светското првенство во Русија, но овој пат нема да го паметат по добро.

Малума престојувал во хотелот „Четири сезони“ во близина на Кремљ и Црвениот плоштад во Москва, а додека тој не бил во собата, на 14 јуни непознат крадец му украл накит во вредност од околу 600.000 фунти.

Колумбискиот пејач случајот пријавил во полиција, а исто така украдени му се и златни нараквици на „Картие“, шест пара обетки, часовници, прстени, луксузни очила за сонце и ранци потпишани од Луис Витон.

Нејмар моментно се опоравува од повреда, неговиот клуб ПСЖ потврди дека во наредните четири недели ќе биде надвор од фудбалските терени.

Прочитајте и...  Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат