Нејмар сега полесно дише: Бразилецот се огласи со соопштение! (ФОТО)

И додека од спортски аспект е неизвесно дали летово ќе го напушти ПСЖ и евентуално се пресели во Шпанија, од правен аспект за Нејмар овие денови беа многу важни.

Се доби и потврда дека фудбалерот на францускиот шампион е ослободен од сите обвинувања за наводно силување.ејмар

Бразилските обвинители се откажаа од случајот за наводно силување против фудбалерот Нејмар, за крај на еден од најбизарните судски случаи против играчот на ПСЖ.

Беше обвинет дека силувал еден бразилски модел во неговата хотелска соба во Париз, но Нејмар тврди дека средбата била консензуална и воедно објави снимка на која се гледа како жената на име Нажил Тринидад го удира него. Па така, обвинителите не можаа да дојдат до докази дека се случило силување.

Прочитајте и...  Барселона ја користи кризата во Сити, на лето носи екстра засилување

Една од обвинителките Естефанија Паулин вели дека имало љубовна врска, но во ниту еден момент не се докажа дека има насилство. По тој повод Нејмар се огласи на својот Инстаграм профил.

View this post on Instagram

Esse vai ser um capítulo jamais esquecido na minha vida por muitos motivos, o principal deles “ O DANO” causado em mim, na minha família e nas pessoas que realmente me conhecem. Vou ser sincero e não vou dizer que estou feliz, mas sim aliviado. A cicatriz vai continuar pra me lembrar o quanto o ser humano é capaz de fazer coisas boas mas também de fazer coisas RUINS! Sim, meu mundo desabou e fui pro chão … mas como diz uma lenda no jiu-jítsu “para muitos o chão é o fim de tudo, pra nós é só o começo” Que seja o começo não só pra mim, mas pra todos que sofreram esse tipo de falsa acusação e PRINCIPALMENTE pra toda MULHER que é REALMENTE vítima deste ato. O meu desejo é que vocês sejam fortes, lutem e consigam tudo que todas vocês merecem! Obrigado Deus POR TUDO, sempre 🙏🏽❤️

A post shared by ene10ta Érre 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr) on

– Овој период од мојот живот никогаш нема да го заборавам од многу причини. Прво поради самата штета што ми ја направија мене, моето семејство и луѓето кои ме познаваат. Да бидам искрен, не сум среќен, туку повеќе опуштен. Оваа „лузна“ ќе ме потсетува дека луѓето можат да направат добри работи, но можат да ги направат и оние најлошите. Да, мојот свет се распаѓаше и го удирав дното. Но, како што една џиу-џица легенда веќе рекла: „Дното е финале на сè, но за нас тоа е само почеток – беа зборовите на Нејмар.

Прочитај повеќе

Барселона ја користи кризата во Сити, на лето носи екстра засилување

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Девојче почина на трибините на „Алијанц“ Арената во Минхен

Слободен печат

Вардар меле се пред себе, ја прекина серијата без пораз на Борец

Слободен печат

Ученикот Лампард поуспешен од учителот Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар и Порто во битка за петтото место

Слободен печат

ХАОС ВО АТИНА: Кошаркарски судии нападнати во такси, Ламоника заврши во болница

Слободен печат

Остави Коментар

20 − 10 =

Прочитај повеќе

Совршен тренер: Комбинација на Клоп и Гвардиола

Слободен печат

Мислев дека ме бара сопругата, а тоа да ти бил Мурињо

Слободен печат

Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Слободен печат

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат