Нејмар подобро да не се враќа во „Ла Лига“!

Тебас го советува Нејмар подобро да не се враќа во „Ла Лига“, доколку не го подобри своето однесување.

Бразилецот ја напушти Барселона и се пресели во редовите на ПСЖ за рекордна сума од 222 милиони евра во август 2017 година,

Но, започнаа шпекулациите изминатите неколку месеци за негово сензационално враќање на „Камп Ноу” ова лето.

– Според мое мислење, ако Нејмар се однесува добро, тој може да биде одличен играч. Но, јас лично мислам дека однесувањето и вредностите кои ги поставуваме како првенство се исто така многу важни. Преферирам друг тип играч. Нејмар е одличен фудбалер, но ако примерот надвор од теренот е несоодветен, тогаш искрено, претпочитам да не се враќа во шпанската лига – се зборовите на Тебас за шпанското радио „Онда Черо”.

Прочитајте и...  Вардарци се тестираа, Шкупи и Струга одбија да се тестираат на коронавирус

Дресот на Барса го носеше во периодот од 2013 до 2017 година, освојувајќи ја титулата во ЛШ и двапати трофејот во „Ла Лига“. Беше стрелец на 68 голови за каталонскиот гигант.

Прочитај повеќе

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат

Вардарци се тестираа, Шкупи и Струга одбија да се тестираат на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен печат

БИБЛ нуди две места за македонски екипи

Слободен печат

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен печат

Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Слободен печат

Хамилтон лут на своите колеги возачи: Сите молчат пред неправдата (ФОТО)

Слободен печат

Македонија ЃП ги прекина тренинзите по позитивните случаи на корона во македонскиот фудбал

Слободен печат