Нејмар на терен после три месеци и веднаш – гол! (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Нејмар на терен после три месеци и веднаш – гол! (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Бразил ноќеска избегна пораз од Колумбија во пријателски натпревар одигран во САД.

Најзаслужен за триумфот на „кариоките“ беше Нејмар кој на првиот натпревар за него оваа сезона постигна гол и асистираше.

За потсетување, ѕвездата на ПСЖ немаше одиграно натпревар од 6 јуни кога го повреди стапалото на пријателскиот дуел со Катар, поради што го пропушти и Купот на Америка.

Конечниот резултат е 2:2 а покрај Нејмар кој погоди во 58.минута, гол за Бразил постигна и Каземиро во 19. минута.

Двоен стрелец за Колумбија беше Луис Муриел во 25. од пенал и во 34. минута.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close