Нејмар измисли нов потег со кој ги понижува противниците (ВИДЕО)

Ѕвездата на ПСЖ за време на натпрерварот од францускиот Лига Куп против Ремс измисли нов потег. ПСЖ без проблеми со 3:0 го совлада противникот, а Нејмар одлучи да се забавува и притоа патентира ново додавање, тој со задникот му даде топка на соиграчот.

Прочитајте и...  Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Прочитај повеќе

„ПЕТ ОД ПЕТ“: Кошаркарки на Јужна Дакота приредија шутерско шоу од пола терен! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Одреден судијата за „Ел Класико“, во Барса се крајно незадоволни!

Слободен Печат

Фудбалери од Јужна Африка две минути не сакаа да изведат корнер! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Слободен Печат

Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Остави Коментар

четири × два =

Прочитај повеќе

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат