Нејмар го замени ПСЖ со јужнокорејскиот Улсан (ФОТО)

Јужнокорејскиот фудбалски прволигаш по повод 1 април, денот на шегата, по пат на своите социјални мрежи објави трансфер на бразилската ѕвезда.

Екипата на Улсан Хјундаи моментно е во потрага по нов квалитетен крилен напаѓач, откако клубот во 2018 година го напушти хрватскиот репрезентативец Мислав Оршиќ.

Јужнокорејскиот фудбалски прволигаш по повод 1 април, денот на шегата, по пат на своите социјални мрежи објави трансфер на бразилската ѕвезда.

Навивачите на оваа екипа веќе заборавија на Оршиќ, а денеска беа од доста „изненадени“ од трансферот кој го објави нивниот клуб.

28-годишниот Нејмар е претставен како ново засилување на тимот, мора да се признае дека Јужнокорејците се потрудиле одлично да ја направат оваа фотографија.

Секогаш после блескава кариера, играчите пред заминувањето во пензија, прават трансфери и во останатите континенти, како САД, Азија, а на крајот на краиштата кој знае, можеби Нејмар ќе се одлучи еден ден да заигра и за јужнокорејски клуб.

Бразилецот ги брани боите на францускиот ПСЖ, а до прекинот на сезоната во „Лига 1“. (поради пандемијата на коронавирусот), за париските „светци“ имаше учинок од 13 голови во 15 натпревари.

Прочитајте и...  Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Прочитај повеќе

Ла Лига од следната сезона со навивачи?

Слободен печат

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат

Ленс Армстронг: Почнав да се допингувам на 21 година

Слободен печат

Супермаркет во Јувентус, 11 фудбалери на продажба

Слободен печат

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат