7 C
Скопје

Неготинец пријавил дека физички го нападнале поради долг

Триесетишестгодишен неготинец денеска пријавил во Полициската станица Неготино, дека синоќа околу 20.00 часот, триесетидвегодишник од Кавадарци и уште две непознати лица, со употреба на сила го однеле во угостителски објект во село Глишиќ, Кавадаречко.

Како што информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, неготинецот рекол дека кавадарчанецот физички го нападнал и му се заканувал со остар предмет со цел расчистување долг кон него.

Се работи на расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Премиерот Заев ја прифати оставката на Рашковски

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Слободен печат

Остави Коментар