Неготинчанец се претставувал лажно, земал пари и нудел работа во Германија

Оштетениот, во неколку наврати уплатил парични средства од 106.790 денари на сметката на пријавениот за да му средел работа во Германија.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.К.(32) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “измама“, инфомрира МВР.

-Пријавениот во периодот од 30.08.2016 до 23.09.2016 преку огласна страна ,,најди работа“ го довел во заблуда оштетениот Г.М. од Кочани претставувајќи му се како лице кое посредувало за вработување во Р.Германија- наведуваат од МВР во дневниот билтен.

Оштетениот, во неколку наврати уплатил парични средства од 106.790 денари на сметката на пријавениот за да му средел работа во Германија.

Прочитајте и...  Девојка се здобила со тешка телесна повреда при пад од мотор

Прочитај повеќе

Девојка се здобила со тешка телесна повреда при пад од мотор

Слободен печат

Приведен триесетгодишник од Неготино за криумчарење мигранти

Слободен печат

Полицијата се уште трага по 16 годишното момче кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат

Трагедија во Претор: Дете се удавило, откако се превртела педалинка

Слободен печат

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Слободен печат

Малолетник загина во сообраќајка на регионален пат Куманово-Свети Николe

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Десет мигранти пронајдени во напуштено возило кај селските гробишта во с. Ваксинце

Слободен печат

Санкционирани „диви тркачи“ на скопските улици

Слободен печат

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин,Албанија

Слободен печат

Струмичанец обљубил малолетничка

Слободен печат

Почина 34-годишна жена од Батинци

Слободен печат

Пронајдени 112 стебла канабис сатива во делчевско

Слободен печат