Недев со златниот медал на Европскиот куп во традиционално карате

Дејан Недев оствари нов голем успех на меѓународните натпреварувања, македонскиот каратисти го освои првото место на Европскиот куп за сениори (кати) во традиционално карате во Катовице, Полска. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во доста силна конкуренција во оваа дисциплина се натпреваруваа 28 учесници од најсилните европски земји. Во својата професионална кариера за Недев … Продолжи со читање Недев со златниот медал на Европскиот куп во традиционално карате