НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Овните точно знаат каде целат, Девиците може да бидат критикувани

Што ќе ви донесат следните седум денови кога се во прашање љубовта, здравјето и работата.

ОВЕН

Со добра проценка ќе можете да го стесните правилниот избор на вашиот тим со кој ќе целите кон нови работни успеси. Мора да бидете енергични. Со своето расположение ги освојувате сите околу вас, а кога сте добро расположени, за вас нема цел која не можете да ја достигнете. Ова важи и на поле на романсата.

БИК

Ситуацијата околу вас брзо се менува, но вие успешно можете да го предвидите секој можен исход. Држете се до правилата и не експериментирајте. Некои обврски ако треба, одложете ги за подоцна. Пријателите ќе ве радуваат со своите постапки. Се наоѓате во стабилна емотивна фаза и ќе доживеете остварување на некои свои слатки фантазии.

БЛИЗНАЦИ

Имате дефинирани планови и визија, но и точно одредени приоритети кога се работи за работата. Слушајте ги и сугестиите на своите соработници, некој ве насочува кон вистинското решение. Расположението ви е променливо, а некои односи ви се нејасни. Потпрете се на својата интуиција, таа навистина никогаш не ве изневерува.

Прочитајте и...  Врските во Зодијакот: Се сакаат и мразат, но не можат еден без друг!

РАК

Во најголем дел од времето сте насочени кон големи идеи и можности за успех. Умеете да ги зачувате работните интереси и не дозволувате никој да ви застане на пат. Одлично се чувствувате и во присуство на партнерот, кој ве опсипува со нежности. Ве очекуваат радосни настани во кругот на семејството.

ЛАВ

Се наоѓате во фаза на креативен подем и сте насочени кон професионален триумф. Се претставувате во најдобро светло пред вашите претпоставени. Сакате да доминирате и на јавната сцена, но внимавајте да не ги загрозите приватните односи. Не дозволувајте амбицијата да го помати вашиот разум и да заборавите на приоритетите.

ДЕВИЦА

Сите средби и соработки течат токму онака како што вие сте ги замислиле и однапред дефинирале. Но, внимавајте да не се истакнувате премногу и со тоа да предизвикате злобни коментари од соработниците. Љубовните перипетии ги прифаќате како минлива фаза. Чувствувате добар имлулс во блиските односи.

Прочитајте и...  Хороскоп за 5 август: Стрелците се заинтересирани за врска без обврски, Рибите расположени за флерт

ВАГА

Активно учествувате во сите идеи и преговори и покренувате иницијатива. Не обрнувајте внимание на нечии коментари, особено доколку на каков и да е начин ве погодуваат. Партнерот делува инспиративно врз вас. Некогаш ви се чини дека многу е едноставно да ги усогласите своите и интересите на партнерот, без непотребни разговори.

СКОРПИЈА

Минувате низ различни фази на креативно расположение, а имате и добра волја за работни задачи. Чувајте ја енергијата, за да не се оддалечите целосно од својата уникатност и она што ве прави единствени. Ви годи нечие внимание кое постојано ве инспирира. Уживајте со своето друштво, сега е вистински момент за тоа.

СТРЕЛЕЦ

Потребно е да ги отфрлите сите непотребни обврски кои самите си ги наметнавте, а немате доволно елан да ги остварите. Со достоинство ги прифаќате сите критики, без да поставувате непотребни прашања. Ви треба посилна самоконтрола кога е во прашање љубовта, но ништо не можете да направите сами без да го знаете ставот на другата страна.

Прочитајте и...  Врските во Зодијакот: Се сакаат и мразат, но не можат еден без друг!

ЈАРЕЦ

Вие цело време размислувате во насока на подобрување на целокупната работна позиција. Обрнете внимание и на коментарите кои ги добивате од своите колеги. Она што можеби не ви се допаѓа, може во себе да го носи најдоброто решение. Смирени сте кога е во прашање љубовната ситуација, а навистина ви значи да ја чуете и другата страна.

ВОДОЛИЈА

Секогаш умеете да ја процените поволноста на ситуацијата и да смислите добар настап за пред своите претпоставени. Прифаќајте задачи за кои имате доволно знаење и искуство. Во љубовниот живот не сте рамнодушни на нечие внимание, ја губите емотивната контрола, но сето тоа ви се допаѓа како се развива.

РИБИ

Само со отворен разговор со соработниците можете да постигнете решение за долга низа деловни проблеми. Потрудете се посериозно да ја сфатите финансиската ситуација. Љубовниот живот ви мине низ променлива фаза, но не треба да се предавате. Наместо тоа, обидете се да ја убедите саканата личност заедно да воведувате промени во врската.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат