Недановски: Партизан е млада и преспективна екипа која игра модерен ракомет

фото: facebook/facebook.com/ihtstruga

Вардар на 1. февруари на свој терен ќе го одигра вториот натпревар од новата сезона во СЕХА лигата.

Противник на тимот предводен од Владо Недановски ќе биде Партизан. Во првиот натпревар вардарци беа поразен од Татран Прешов и овој втор натпревар ќе биде прилика за поправен за црвено-црните.

„Нема многу време, денес ќе го имаме првиот тренинг и дел од ракометарите кои настапија на СП се уморни, потребен им е одмор. Со новите играчи немавме многу време за работи, заедно сме скоро две недели и потребно е време да се вклопиме. Денес конечно ќе кажам дека сме комплетни и ќе почнеме да работиме на подобрување на одбраната и нападот“, изјави Недановски.

Кога е Партизан во прашање тренерот на Вардар имаше пофални зборови.

„Партизан е млада и преспективна екипа, играат модерен и брз ракомет. Вчера се вративме од Прешов, денес ќе работиме на одбраната и нападот, за два тренинзи мораме да искомбинираме и да бидеме спремни за натпреварот“, истакна Недановски.

Вардар ќе го пречека Партизан во среда од 18:00 часот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот